moje mieszkanie

Moje mieszkanie – układ, metraż, opłaty

Powyżej możecie zobaczyć, jaki układ ma moje mieszkanie. Drobnym mankamentem jest brak okna w kuchni, co jest szczególnym utrudnieniem, wówczas gdy narzeczony podczas smażenia zadymi cały salon 😉

 

Układ i metraż

Moje mieszkanie ma niecałe 59 m2 plus piwnica 3,09 m2 (wstyd się przyznać, ale od półtorej roku w niej nie byłam). W momencie gdy zdecydowaliśmy się na jego zakup, nie mogliśmy już bezpłatnie ingerować w rozmieszczenie ścian działowych. Z resztą chyba nawet byśmy nie chcieli, gdyż bardzo odpowiadał nam taki układ. Zawsze marzyłam o tym, aby mieć salon połączony z aneksem kuchennym, więc marzenie to zostało spełnione. Poniżej przedstawię Wam plan mojego mieszkania wraz z naniesionymi rzutami wszystkich mebli.

 

moje mieszkanie

 

Gdybym dzisiaj mogła cofnąć czas, rzut mojego mieszkania wyglądałby prawdopodobnie tak:

 

moje mieszkanie

 

Jak możecie wywnioskować ze zdjęcia, pierwszym krokiem byłoby zastąpienie prysznica wanną. Nie dość, że jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości, to również przydałaby się w chwilach, gdy po męczącym dniu chciałabym zrelaksować się w gorącej kąpieli z pachnącą pianą 😉 Kolejnym krokiem byłoby zwiększenie ilości blatu roboczego w kuchni. Pamiętajcie o tym przy projektowaniu swojego mieszkania! Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy z tych rzeczy. Mówiłam „po co mi wanna? prysznic będzie bardziej ekonomiczny!”, „90 cm blatu roboczego? wystarczy! a jak coś to od czego jest stół w jadalni!”. Chyba nie muszę dodawać, że gdyby tego blatu było nawet ponad 2 metry to i tak przydałoby się więcej. A ze stołu nigdy nie korzystam przy przygotowywaniu potraw, gdyż jest to niepraktyczne…

 

Opłaty

Jak już wspomniałam we wcześniejszym wpisie, cena mojego mieszkania wynosiła 3333 zł za m2. Przy metrażu 58,43 m2 daje to łącznie 194747,19 zł.

Chciałabym dodać, że decydując się na kupno nieruchomości z rynku pierwotnego, oprócz ceny którą musimy zapłacić deweloperowi, czekają nas jeszcze opłaty dodatkowe. Różnią się one w zależności od tego, czy kupujemy mieszkanie za gotówkę, czy decydujemy się wziąć na nie kredyt. W naszym przypadku w grę wchodziła tylko ta druga opcja, więc łączna suma dodatkowych opłat była znacznie większa.

Bardzo żałuję, że nie zapisywałam sobie na kartce naszych szczegółowych wydatków, możemy jednak przyjąć, że wszystkie opłaty wyniosły nas łącznie około 20 tysięcy złotych. Na tą cenę składały się koszty związane z udzieleniem przez bank kredytu, opłaty skarbowe, sądowe oraz notarialne, podatek VAT. Dokładne omówienie wszystkich kosztów związanych z zakupem mieszkania znajdziecie m.in. na tej stronie.

Posts created 7

One thought on “Moje mieszkanie – układ, metraż, opłaty

  1. Jeśli pytasz człowieka, co jest czynnikiem mu najbardziej szczęśliwy, a następnie odpowiedź można dostać, jak najlepiej cieszyć się w łóżku? Tylko tych, którzy są bardzo blisko, może pochodzić z tej odpowiedzi, ale większość z nas zwykle wiedzą, że Ci ludzie marzenie. Jest to również bardzo często uczucie wśród ludzi, że mogą czuć się bezpiecznie w łóżku tylko wtedy, gdy masz długi penis. Jest to uczucie, że mężczyźni zawsze. http://gel-titan.pl/ Problem kłopotów łóżkowych pozostaje jednak dla wielu mężczyzn wstydliwym tematem i nic z nim nie robią ze względu na niechęć przyznania się do problemu przed lekarzem. Niesatysfakcjonujący seks, obniżone libido, niezadowolenie partnerki, problemy z erekcją… to wszystko ma wspólne przyczyny: nieodpowiedni stan psychiczny spowodowany np. kompleksem rozmiaru penisa .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top