moja kuchnia

Moja wymarzona kuchnia – cena, meble, sprzęty

Kuchnia z całą pewnością jest sercem naszego mieszkania. To tu kierujemy pierwsze kroki po powrocie do domu, to tu spędzamy czas na wspólnym przygotowywaniu i konsumowaniu posiłków. To właśnie w kuchni odbywają się najważniejsze dla nas chwile: urodziny, rocznice, rodzinne uroczystości. Postanowiliśmy więc, że nie będziemy na niej oszczędzać, wszakże wiedzieliśmy, że to będzie inwestycja na długie lata. Priorytetem były solidnie wykonane meble na wymiar, porządne systemy wewnętrzne, a także dobrej jakości sprzęty.

 

moja kuchnia

 

Salon meblowy

Jeśli chcecie mieć kuchnię na wymiar, powinniście znaleźć stolarza tudzież producenta mebli, który tą kuchnię dla Was wykona. Ja zdecydowałam się na rodzinną firmę Melbest, z usług której korzystał już mój brat. Wiedziałam, że jest to solidna firma, która na rynku działa już całkiem długo i nieźle sobie radzi. Właściciel pomógł mi wybrać ostateczny projekt, gdyż sama miałam za dużo pomysłów i nie mogłam zdecydować się na coś konkretnego.

Jeśli miałabym dać Wam dobrą radę, to dobrze byłoby, gdybyście z gotowym projektem kuchni odwiedzili kilka firm specjalizujących się w produkcji mebli na wymiar, gdyż różnice w cenach bywają ogromne! Wykonanie mojej kuchni w zależności od salonu wahało się między 15 a 27 tys. zł!!!

 

Fronty kuchenne

Od samego początku chciałam, aby moja kuchnia była w białym kolorze z frezowanymi uchwytami. Wahałam się jedynie nad wyborem frontów: mat czy połysk. W końcu zdecydowałam się na tą drugą opcję i powiem Wam, że to była jedna z moich najlepszych decyzji. Tak! widać na szafkach odbicia palców, ale wiecie co? Wystarczy przetrzeć ściereczką i po brudzie nie ma śladu (w przeciwieństwie do matowych frontów, o których opowiem w innym wpisie).

Kiedy już zdecydowałam się na „kuchnię na wysoki połysk”, stanęłam przed kolejnym trudnym pytaniem: lakier czy akryl? Mój wybór ostatecznie padł na lakier, ponieważ nie można zrobić frezowanych uchwytów na frontach akrylowych, a właśnie na takich mi zależało. Teraz wiem, że istnieje alternatywa: uchwyt ZOBAL , który może być stosowany przy frontach akrylowych i wygląda identycznie jak uchwyt frezowany.

 

kuchnia

kuchnia

 

Początkowo chciałam, aby wszystkie drzwiczki były w kolorze białym, jednakże szukając inspiracji, natknęłam się na zdjęcie kuchni z białym dołem i drewnianą, dębową górą. To był strzał w dziesiątkę! Jeszcze tego samego dnia zadzwoniłam do właściciela firmy, w której zamawialiśmy kuchnię i powiedziałam mu, że zmieniamy cały projekt.

Podpowiedział mi, żebym w przypadku frontów drewnopodobnych wybrała zwykłą płytę MDF, ponieważ jest bardziej wytrzymała aniżeli płyta fornirowana. I tak zdecydowałam się na na front Dąb Windsor firmy Swiss Krono.

 

Blat kuchenny i przestrzeń między szafkami

Blat, który wybraliśmy to Marmur Amalvi firmy Egger. Pięknie się prezentuję, wygląda trochę jak płyta betonowa. Nie widać na nim żadnych rys, brudu itd. Na pewno nie żałuję swojego wyboru.

Odnośnie przestrzeni między szafkami, zdecydowaliśmy się na białe szkło. Na ścianie, przy której znajduje się płyta indukcyjna, jest ono dodatkowo hartowane.

 

kuchnia

 

Systemy wewnętrzne

Prawie wszystkie systemy wewnętrzne w naszej kuchni są firmy BLUM . Marki tej chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Sam fakt, że firma daje dożywotnią gwarancję na swoje produkty o czymś świadczy.

W jednej szafce narożnej zastosowaliśmy system LE MANS I ARENA CLASSIC z firmy PEKA. Wysuwany system Le Mans posiada półki przypominające kształtem słynny francuski tor wyścigowy, od którego zapożyczył swoją nazwę. Jestem z niego bardzo zadowolona, gdyż mam pełen dostęp do zawartości szafki, dzięki możliwości wysunięcia każdej półki z osobna na zewnątrz.

 

kuchnia

 

W szafkach, które są otwierane „tradycyjnie” zastosowaliśmy zawiasy CLIP top BLUMOTION. Adaptacyjny system hamowania BLUMOTION zapewnia delikatne i ciche zamykanie – przez cały okres użytkowania mebla.

We wszystkich szufladach zdecydowaliśmy się na prowadnice TANDEMBOX antaro. Mają one piękny design i są naprawdę bardzo ciche.

 

kuchnia

 

W górnych szafkach zastosowaliśmy podnośnik AVENTOS HK. Dodatkowo – najwyższe szafki wyposażone są w mechanizm TIP-ON, który otwiera fronty bez uchwytów całkowicie mechanicznie.

 

Sprzęty

Sprzęty kupowaliśmy przez firmę, w której robiliśmy meble kuchenne. Ceny były dużo niższe niż w sklepach stacjonarnych i internetowych. W przypadku naszego piekarnika, cena była niższa o ponad 3 tysiące złotych w porównaniu do najniższej ceny, jaką udało nam się znaleźć na internecie! Mało tego! Przy zakupie kilku sprzętów dostawaliśmy dodatkowe rabaty.

kuchnia

 

Poniżej przedstawię Wam konkretne marki i modele na które się zdecydowaliśmy, wraz z ich cenami:

 

BATERIA – BERG LINNEO chrom 470,00 zł

ZLEW KAMIENNY – BERG UNIT BRG X11A czarny 700,00 zł

OKAP DO ZABUDOWY – ELICA CIAK GR/A/56  780,00 zł

LODÓWKA DO ZABUDOWY – ELECTROLUX ENN2801BOW 1 490,00 zł

PŁYTA INDUKCYJNA – ELECTROLUX EHH3634F9K 1 240,00 zł

PIEKARNIK – ELECTROLUX EOB8757ZOZ 3 200,00 zł

ZMYWARKA – AEG F55310VI0 1 580,00 zł

 

Podsumowanie kosztów

Kuchnia była najbardziej kosztownym pomieszczeniem w całym naszym mieszkaniu, co chyba nikogo nie powinno dziwić. Poniżej przedstawię Wam całkowite koszty związane z jej urządzeniem:

 

Gres wraz z kafelkowaniem – 500 zł

Meble kuchenne wraz z blatem – 17700 zł

Sprzęty kuchenne – 9460 zł

Szkło – 1000 zł

Oświetlenie – 200 zł

Łącznie – 28860 zł

Posts created 7

3 thoughts on “Moja wymarzona kuchnia – cena, meble, sprzęty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top